Informacje

Witaj na stronie anetaijejdieta.wordpress.com

Mam nadzieje, że stanie się ona dla Ciebie inspiracją do kulinarnych eksperymentów i źródłem motywacji do zmiany nawyków żywieniowych.

*A tak po ludzku? Każda z Nas ma w głowie swój ideał siebie, postarajmy się więc zbliżyć się do niego w zdrowy i smaczny sposób!

Co znajdziesz na anetaijejdieta.wordpress.com? Dietetyczne przepisy, ćwiczenia, gadżety (kulinarne i sportowe) i wiele innych inspiracji związanych ze zdrowym stylem życia.

Zapraszam!

ja4


Słowo o autorce:

Jak łatwo zgadnąć mam na imię Aneta. Za to dieta to rzecz, która towarzyszy mi chyba przez większość życia (pomijając okres przedszkolny, kiedy to zajadałam się bezkarnie makaronem z truskawkami). Dzięki (wciąż niepojętym dla mnie!) pokładom silnej woli i konsekwencji udało mi się jakiś czas temu zgubić, aż 35 kg. Brzmi fantastycznie? To prawda, czułam się fantastycznie, ale niestety jak to mówią „życie to nie bajka” i utrzymanie nowej sylwetki i kondycji okazało się trudnym, a nawet bardzo trudnym zadaniem. Szczególnie gdy ma się jeszcze na głowie niedoczynność tarczycy. 

Wiadomo, każdemu z nas zdarzają się dietetyczne wpadki, waga czasami maleje lub rośnie, jednak najważniejsze jest to, aby lubić siebie – dbać o to co ląduje na naszym talerzu, nie zapominać o drobnych przyjemnościach i aktywności na co dzień. Nie chodzi o to by liczyć każdą kalorię i każdą minutę spędzoną na siłowni, chodzi o to by czuć się dobrze w swoim ciele! 

*Ok, wiem, to nie jest łatwe i ja sama wciąż się tego uczę. Każda z Nas ma takie dni kiedy (niezależnie ile by nie ważyła) nie może znieść swojego widoku w lustrze.

Owszem, muszę przyznać, że moja wymarzona sylwetka padła ofiarą coraz częstszych „cheat meal’ów”, które to stopniowo przerodziły się w „cheat weeks” a później już chyba w „cheat life”, ale nie poddaje się! Przez ostatnie dwa lata stopniowo uczyłam się zasad zdrowego żywienia i tego jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna. Nie jestem ekspertką, dietetykiem czy trenerem, ale chciałabym podzielić się z Tobą moją pasją do gotowania i dbania o siebie, która przyszła wraz z byciem na diecie.

*Pamiętajmy, że nasze porażki lepie zamienić w cenne doświadczenie niż „bat nad głową” którego używamy do wiecznego rozpamiętywania o tym co było. Weźmy się w garść i wspierajmy w walce o lepszą figurę i (co najważniejsze!) lepsze samopoczucie! 

To co, zaczynamy? 🙂

logo_new

Jedna uwaga do wpisu “Informacje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s